Klub LOGICI Tábor

Klub LOGICI se vyskytuje v Táboře již od roku 1988 a působil za tu dobu pod nejrůznějšími organizacemi. Cíl klubu - sdružovat děti a mládež se zájmem o vědu a techniku a umožňovat jim smysluplně trávit volný čas za co nejméně peněz - je však trvalý.

Od roku 2005 Klub LOGICI Tábor působí v rámci Asociace pro mládež, vědu a techniku – AMAVET, o.s. Hlavní náplní klubu je organizování kroužků pro děti z Tábora a okolí. Naší specialitou je kroužek Pokusy, kde děti formou provádění pokusů objevují platnost přírodních zákonů a postupně tak pronikají do tajů přírodních věd. Již od začátku pořádáme i počítačové kroužky – letos je to Programování pro začátečníky. Od roku 2005 je otevřen kroužek Stavebnicové modely, který se těší obrovskému zájmu.

Mimoto pro děti chystáme akce o víkendech a to nejenom pro členy klubu, ale i pro nejširší veřejnost převážně z řad dětí a mládeže. Nelze se nezmínit také o tradičním letním táboře CYKLO, které pořádáme již tradičně pouze pro členy našeho klubu, a který se letos konal již po jednadvacáté. Svou činnost prezentujeme i na veřejnosti (např. stánek na akci Bambiriáda).

V klubu působí pouze dobrovolní pracovníci (vedoucí, gestoři akcí, organizátoři a pomocníci), kteří za svou práci dostávají jen symbolickou odměnu. Snažíme se rozvíjet jejich schopnosti pomocí systému školení tak, aby získané zkušenosti uplatnili i ve škole a dále v práci. Například z členů rady klubu se tak stávají schopní manažeři. Zájem o práci s dětmi a mládeží však neustále klesá, stejně jako dotace od státu i samosprávy.

Od roku 2009 vykonáváme činnost pod heslem „Děláme to, co nás baví!“ Nově sestavujeme výběrovou skupinu zájemců o přírodní vědy – Kruh mladých vědců a techniků, ve které řešíme vlastní výzkumné projekty, navštěvujeme odborníky a propagujeme vědu a techniku.

V případě, že hledáte další informace o klubu, případně chcete naši činnost podpořit, neváhejte nás kontaktovat – nejlépe e-mailem.

Adresa a kontakty


Klub LOGICI Tábor
Klokotská 115/4
390 01 TÁBOR

E-mail: klub (zavináč) logici.net

Vedoucí klubu: Jan Šedivý, e-mail, tel. 777 263 560.

[nahoru]

Blog LOGICISleduj LOGIKYValidní HTML 4.0 TransitionalPočítadlo - NAVRCHOLU.czCopyright © 2009 – 2019 Logici Tábor & JHŠ , Last Updated - 10. 09. 2009